• Spożyte dzisiaj : 0 kcal

  • Nic dzisiaj nie jadłeś. Może mała przekąska?
Głodówka

Głodówka nie jest sposobem na odchudzanie i nie taki powinien być jej cel to raczej kuracja, która ma za zadanie oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. Najnowsze badania sugerują, iż krótkotrwałe głodzenie się może być korzystne dla zdrowia: pomaga w walce z rakiem i astmą, chroni przed nowotworami, cukrzycą i chorobami serca, a także powstrzymuje rozwój demencji i choroby Parkinsona.

Istnieją dwa rodzaje głodówki tzw. absolutna i częściowa:

  • Głodówka absolutna polega na powstrzymaniu się od każdego pokarmu stałego i płynnego z wyjątkiem wody. Ciało poddane tej formie odchudzania ma ogromne niedobory i przy dłuższym stosowaniu może zagrażać życiu.
  • Głodówka częściowa to dieta, podczas której ograniczamy się do produktów o niskiej wartości energetycznej.

 

Na okres głodówki składają się 3 etapy:

  • Przygotowawczy- w tym etapie stopniowo zmniejszamy i eliminujemy niektóre produkty z naszego jadłospisu tj. 2 tygodnie przed dietą należy odstawić: mięso, nabiał, słodycze, mocną herbate, natomiast jemy: warzywa, owoce, gotowane warzywa z ryżem itp, 1 tydzień przed głodówką należy odstawić: kasze, chleb, bułki, sałatki, a jemy: suszone warzywa, surowe owoce i warzywa, 2 dni przed głodówką należy odstawić wszelkie gotowane potrawy jeść: suszone owoce, sałatki  
  • Etap właściwej głodówki-  czas w którym pijemy jedynie wodę lub jemy produkty niskokaloryczne                 
  • Etap powrotu do jedzenia- to stopniowe powracanie do prawidłowego jedzenia, wychodzenie z głodówki powinno trwać tyle czasu ile trwała głodówka.

Istotne jest, aby właściwie przygotować się do diety, ponieważ, istnieje duże ryzyko wystąpienia różnych dolegliwości takich jak: zawroty głowy, zaburzenia widzenia, drgawki, skoki ciśnienia, zmęczenie, zły oddech, pocenie się, odwodnienie, migreny, bezsenność, nudności, bóle mięśniowe, odwapnienie kości czy stan szoku…

Przeciwwskazania: wrzody żołądka, nadczynność tarczycy, podeszły wiek

Ze względu na czas trwania, głodówki dzielimy na krótkie 1-3-7 dniowe i głodówki długotrwałe, które w znaczny stopniu mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu.

sugestia
Smartcalories
Please wait